II Turniej piłkarski imienia Mariusza „Mario” Bąka

W sobotę 15 lipca terminie wolnym od rozgrywek, gdzie większość drużyn odpoczywa po wiosennej rundzie my jako klub LKS Trzebownisko organizujemy turniej imienia Mariusza Bąka. Była to już druga edycja turnieju tego typu. Kim był Mario, nie musimy tutaj szerzej pisać, wszyscy zainteresowani doskonale o tym wiedzą, dla nas zawodników to nie był tylko trener lecz wychowawca, entuzjasta zżycia, zawsze uśmiechnięty pozytywnie nastawiony człowiek, nawet w trudnym momencie jego życia, uśmiech i zadowolenie nie schodziło mu z twarzy.

Odnosząc się do samego turnieju trzeba przyznać, że stał na dobrym poziomie, brało w nim udział 6 drużyn młodzieżowych, takich jak:KS Zaczernie, Jasionka,Klub Sportowy "Stobierna",LKS Trzebownisko,AP Ziomki Rzeszów 2003orazLEŚNA Wólka Podleśna. Większość kibiców oczywiście mocno dopingowała miejscowej drużynie, która ostatecznie zajęła 3 miejsce w generalnej kwalifikacji co jest dla nas, trenera oraz chłopaków biorących udział sukcesem. Najlepsza okazała się drużyna z Rzeszowa która w decydującym starciu pokonała zespól ze Stobiernej w rzutach karnych. Po zakończeniu spotkania odbyły się jeszcze niezaplanowane rzuty karne z racji tego, że musiał zostać wyłoniony król strzelców. Rzuty karne bronił, wyłoniony z turnieju najlepszy bramkarz zawodów Chorzempa Damian występujący w drużynie KS Stobierna. Po 9 seriach rzutów karnych, najlepszym strzelcem został Deszczua Jakub. Natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju został Rejowski Mateusz i z pewnością drużyna Ziomków Rzeszów w której występują obaj zawodnicy, będzie miała duży pożytek z obu piłkarzy.

Następnym punktem imprezy był pokaz fitness oraz pokaz Freestyle football mistrza polski Jaromira Poprawy. Na koniec sportowej części kibice mogli obejrzeć mecz oldbojów w którym wystąpiły drużyny z Trzebowniska i Nowej Wsi. W obu drużynach wystąpili koledzy Mariusza z boiska, którzy wyszli na boisko dla Niego, starali się, walczyli jak za młodych lat, dostarczyli na pewno dużo emocji i radości dla oglądających. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3, a roszczygnięcie przyszło w rzutach karnych, gdzie lepsza okazała się drużyna z Trzebowniska pokonując rywala 5-3.

Po meczu odbył się festyn, który mimo pogody w kratkę zgromadził dość liczną ilość mieszkańcówGmina Trzebownisko. Oczywiście nie zapominając o zwycięzcach zostali oni w odpowiedni sposób uhonorowani przez zarząd klubu LKS Trzebownisko ,wójta Gminy Trzebownisko oraz córki Mariusza, Dominiki.

Końcowa klasyfikacja drużyn biorących udział w Turnieju wyglądała następująco:
1. Ziomki Rzeszów
2. Stobierna
3. TRZEBOWNISKO
4. Jasionka
5. Wólka Podleśna
6. Zaczernie

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Z naszej perspektywy całość na pewno na duży plus i myślimy ze również ŚP Mariusz patrzący z góry był zadowolony. Również w tym miejscu jako klub LKS Trzebownisko chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację oraz pomoc w stworzeniu tego wspaniałego święta sportowego. Dziękujemy i do następnego!.

Powiązana galeria: